Naše hra- 1.část

24. června 2011 v 21:40 | Rose |  Co jsme vymysleli
Eddie: Tady Vám přinášíme první část našeho pokračování :)
My víme, že to není podle spisovatelského hlediska správně. Ani nechceme, aby to tak bylo. Jde to od nás, protože VA milujeme, tak prosím neupozorňujete na hrubé chyby nebo cokoli, co by se týkalo pravopisu...

Jen pro upozornění... protože se náš VA tým shodl, že by bylo krajně kruté nechat Masona mrtvého, tak jsme ho oživili :)
Taky bych chtěla moc poděkovat Rose, která náš chat převedla do této podoby. Děkujeme. Všichni! :)


VA
Je to zvláštní, mám, co jsem si přála. Jsem oficiální strážkyně Lissi, teda královny Vasilissi a to mě ještě před pár dny hledali za velezradu.
Potom, co jsem společně s přáteli očistila svoje jméno a našli Lissininu sestru, Lissa mohla zaujmout místo a začít vládnout, i přesto, že pořád chodíme na školu.
Každý toho máme teď hodně. O mě se neustále snaží Adrian a Mason, ale já pořád toužím po Dimitrijovi. Lissa musí zvládat školu, Christiana, vládu a pořád éter, s kterým se jí snažím jakkoli pomoct. Christian se zase snaží vyrovnat s odsouzení své tety, protože se nakonec ukázalo, že královnu zabila Taša a chtěla to na mě svést.
Všechno se změnilo, je to těžší, je toho víc, ale nic z toho mě nezajímá tolik, jako to, že jsem strážkyně Lissi a na tom záleží.
Dokonce i Christian má svého strážce, Eddiho, i přesto, že Christianovi rodiči se dobrovolně stali Strigoji, a tím ho pošpinili a ostatní ho od té doby odstrkovali. Ale myslím, že s tímhle se Christian dokáže už nějak srovnat, je to přece Christian a věřím, že mu Lissa pomůže.
Pořád se něco děje a to se jen tak nezmění, ne dokud se budeme muset pořád setkávat s různými tajemstvími a se Strigoji, ale prozatím se naše životy vrátili do starých kolejí.
-1-
Probudím se, ale nevstávám, ležím pořád v posteli a zírám na strop a hlavou si přemítám, co se všechno událo za poslední měsíc. Zabili královnu, mě obvinili za velezradu, potom sem utekla, Lissa má nemanželskou sestru a k našemu překvapení je to Jill a na konec se ukázalo, že Taťánu zabila Taša. Je toho opravdu moc, počkat, málem bych zapomněla, novou královnou je Lissa a já jsem její strážkyně.
Ležím v posteli ještě chvíli, ale potom vstanu a jdu k zrcadlu, ani nevím proč, ale mám velkou chuť se na sebe podívat, potom všem…zvláštní, jak to na konec dopadlo, přemýšlím, když stojím u zrcadla.
Najednou slyším silné bušení na dveřích a raději je hned otevírám. Otevřu a spatřím Adriana a Eddiho.
"Co se děje? Hoří snad?" Ale hned jsem začala litovat, že jsem se na to vůbec ptala.
"Jde o Christiana!" vykřikne Eddie. "Strigoňové, unesli ho!"
"Co??? Kdy?"
"Asi před dvěma hodinami napadli Strigojové několik dhampýrů a Christiana, ve městě" Hned hlásí Adrian.
Raději se ani neptám, jak se to mohlo stát a co dělali ve městě . Raději hned vyzvídám "Kde je Lissa?".
Snaží se pomoct strážcům s pátráním, dozvěděla se to taky před chvílí.
Nepřemýšlela jsem a hned jsem popadla nějaké oblečení a vydala se za Lissou, chudák, musí být hrozně vyděšená, musím prostě za ní. Šla jsem, co nejrychleji jsem mohla. Eddie s Adrianem taky, bylo jim jasné, kam jdu.
Šli jsme po nádvoří, ale najednou cítím nevolnost, na nic nečekám a hned vykřiknu "Strigoj!" "je někde tady, blízko, cítím ho" Eddie a Adrian se hned začali ohlížet. Eddie vyndal stříbrný kůl. Najednou jsem viděla, že za Eddiem se hýbe nějaký stín. Hned jsem zareagovala a skočila po něm, ale v momentě si mě všiml a odmrštil mě. Já jsem stačila jenom zakřičet, protože jsem ucítila křupnutí…žebra,… "Bože, hrozně to bolí"
Když jsem se po tom Srigojovi otočila znovu, tak se snažil zrovna setřást Eddieho, ale při neopatrném zaváhání mu Eddie probodl kůlem srdce, a až potom jsem si všimla, že u mě stojí Dimitrij a pomáhá mi vstát "Nechápu, co se stalo, nikdy takhle neodpadnu,… pokaždé se hned otřepu, ale…hned po prvním pádu mít zlomeninu???"
"Rose, nic se neděje".
"Ale děje, zklamala jsem."
"Ted na to zkus zapomenout, musím s tebou na ošetřovnu."
"…ale Strigojové"
"Neboj se Rose, byl tady jenom jeden, ostatní musí být pořád ve městě"
Viděla jsem na Dimitriovi stejně nechápavý výraz, který určitě zpozoroval i on na mě…proč na nás zaútočil jenom jeden? Proč riskoval, když musel vědět, že to nepřežije?
Tohle mi vrtalo hlavou celou tu dobu, kdy jsem byla na pokoji na ošetřovně.
"Rose? Jak se cítíš?" Když jsem se otočila a odtrhla se od myšlenek týkající se toho útoku, tak jsem ve dveřích uviděla Masona a hned jsem se na něj usmála. "Já už nic necítím a taky hodlám co nejdřív odejít, vždyť mám jenom zlomené žebro a podle mě je už v cajku."
"Já vím, že ano…ale stejně bud opatrná…pokud se zase něco chystá…nechci tě ztratit, Rose."
"Hele, ty snad nevíš, s kým mluvíš, já se ze všeho vyhrabu a tohle musel být jednoduše zkrat."
"…ale kde je Lissa, teda ne, že bych na tom byla tak špatně aby mě musela litovat, ale mohla se tady ukázat…"
"Ona je teď se strážci, ví, že jsi v pořádku, tak pomáhá strážcům…bojí se o Christiana…" Bože, to je pravda, jak sem na něj mohla zapomenout, vždyť ho unesli "Musím hned za ní, ale přes pouto nic necítím, jak to???!"
"Rose neboj se, doktorka ti dala nějaké utišující léky, takže na chvíli utlumili asi pouto."
Už jsem se lekla, že se jí něco stalo…každopádně musím hned za ní, musím ji nějak uklidnit, teď jen doufám, že je sní aspoň Eddie, nebo Adrian ….začínám pomalu cítit, jak je vyděšená…
Hned druhý den ráno, jsem se vydalo do knihovny, kde jsem přes pouto mohla konečně vidět Lissu. I přesto, že jsem konečně mohla cítit a vnímat její okolí, tak jsem nebyla spokojená, vždyť unesli Christiana. Přece musím něco udělat.
Když jsem tam došla, seděl u ní Adrian a prohrabávali se zrovna nějakými spisy . "Čau lidi, co děláte?"
"Ahoj Rose." Lissa se snažila o úsměv, když viděla, že jsem opravdu v naprostém pořádku "Adrian na něco přišel" Lissa rychle zamířila pohledem k Adrianovi
"Myslím, že vím, jak vypátrat Strigoje."
"Doslechl jsem se o nějakém kouzle, které je napojené na éter. Ttakže si myslím, že bychom ho mohli uskutečnit. Teda hned potom, co mi poděkujete." Šibalský úsměv.
"Si skvělý, ale teď mluv, nevíme, kolik máme času" Najednou z dálky vidím Eddieho, jak k nám přibíhá. "Ahoj, něco nového?"
"Myslíme, že Adrian na něco přišel."
"Myslíte?" Adrian pozvedl obočí.
,,Tak pořád si nic neřekl. A my pořád čekáme," vrčím na něj.
"Jo, jasně..." nechává větu schválně viset ve vzduchu, ale raději hned pokračuje. "Vím, jak najít ty Strigoje."
"Tak už se konečně vymáčkni!" Koukám se upřeně na Adriana
"Jde o další schopnost éteru, na kterou jsem přišel úplně náhodou. Můžu najít kohokoli na světě, jen se stačí na něj soustředit. A samozřejmě ho musím znát, teda spíš jeho popis, abych ho mohl najít."
"Dobře. Tak rychle vyhledej Christiana." Nabádá ho Eddie.
"Hlavně neříkej, že to budeš muset trénovat, nemáme čas," Pokud vím, tak všechny nové věci od éteru se musí nejdřív nějaký čas trénovat.
"Ne, jen mi dejte chvíli času."
" No bezva Adriane, ty si kouřil, že? Tak to ti bude trvat dýl, jak chvíli." Podívám se na něj vyčítavým pohledem, ale on se raději podívá jinam.
"No dobře, zatím půjdu najít Dimitrije, abych mu o tom řekla"
"Počkej." Najednou mě zaráží Adrian.
"Proč?"
"Myslíš, že vás do té akce zapojí? Já si totiž myslím, že ne" ušklíbl se.
Najednou po něm ale hodím zamyšlený, ale odhodlaný výraz "Tak to udělám sama, když budu muset"
"Jasně, že nás tam vezmou!" zavrčí Eddie. "Jdu do toho s tebou," obrací pohled na mě.
Za tohle sem ho musela obdařit milým a povzbudivým úsměvem, po tom všem, co jsme spolu zažili, jdeme do dalšího dobrodružství.
"Jste blázni" vzdychá Adrian, ale snaží sezjistit něco o Christianovi "Dobře... jsou..." sousředí se na Christianovu auru a náhle jasně vidí, kde je. "Staré kino. Je tam ve sklepě, spolu s dalšími."
"Kolik je jich tam?" Vykřiknu na ráz s Eddiem
"Koho? Morojů, nebo Strigojů?"
"Strigojů" odpovídám odhodlaně.
"To nevím. Nemůžu to zjistit. Jen vím, kde je Christian a... neznamená to, že je naživu."
"Ale musí, ...vždyť vidíš jeho auru, kdyby nebyl na živu, tak by si ji přece nemohl vidět."
"Není."
" Uznejte, jste dobří. Ale Strigojové vás zmasakrují, když jim tam napochodujete jako na porážku. A aura je vidět i několik dní po smrti."
"Bezva, takže budu zářit i po smrti??!" Najednou slyším Dimtrije.
"Co tu děláte?" vchází do toho zmatku Dimitrij.
"Ty, malá dhampýrko, budeš zářit vždycky." Adrian mě obdařuje, snad i sexy pohledem, ale ještě, než jsem stačila cokoli říct, tak mě předběhl Eddie. "Nechcete si jít cukrovat jinam?!"
"Ale přesto můžeš zjistit, jestli je mrtvý ne?" Ozve se Dimitrij.
"To je pravda," souhlasím a pohlédnu na Dimitrije.
"Ale tohle používání éteru, je opravdu těžké a složité," úpí Adrian-
"Tady ale jde o život Christianovi a všem těm Morojům!" říká Dimitrij.
"Co? Takový moudrý proslov bych řekla do Lissy, ale ty? Od kdy tě zajímá tohle?"
"Ale v tomhle má Dimitrij pravdu, jde životy i ostatním."
"Měl by být naživu, protože jeho aura září jako pominutá. Červené barvy je jen trocha, takže je trochu zraněný. Ale žije," oznamuje Adrian.
Jsem ráda, že je Christian v pořádku, ale hned spatřím Adriana, jak vytahuje krabičku cigaret, ale nic mu na to neříkám, je mi jasné, že používání éteru je těžké…a tímhle se Adrian dokáže aspoň trochu uklidnit.
"To je dobré znamení." Slyším Dimitrije. "Ale stejně musíme co nejrychleji něco vymyslet, jak je dostat do bezpečí."
"Co chceš vymýšlet? Víme, kde jsou, tak jdeme na ně." Řeknu zapáleně a ani nepřemýšlím nad tím, co řeknou ostatní. Ale Dimitrij mě hned zastaví: "A nechat se zabit?"
"A jak si myslíš, že se budu chovat?!" říkám rozhořčeně. "Jeto můj kamarád, když přežije on, tak na mě tolik nesejde." Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem Christiana považovala za naprostý a odpudivý nemehlo, přijde mi k smíchu, že teď se za něj chystám porvat se Strigoji.
Eddie se ke mě přidává. "To je fakt... ale nemůžeme tam vrhnout, jen tak. Chce to alespoň nějaký plán. A záleží na tobě! Lissu zničí, jestli tě někdo zabije."
"Nejen jí," bručí Adrian.
"Vždyť mě znáte lidi." Dimitrij do mě bolestivě rýpnul a povídá: "A pořád všichni doufáme, že se začneš chovat trochu víc zodpovědně.
"Právě proto," přidává se Eddie.
"Ale to už mě přivádí k šílenství, copak mi opravdu nevěří?? Potom vším čím jsme si prošli?
"Skoro nikdy neimprovizuju a pokaždé to vyjde a můžete mi věřit, že kvůli mně, nikdo neumře." A nasadím svůj strážcovský odhodlaný výraz.
Najednou slyším Eddieho. "Ooou." A je vidět, že si myslí to samý. Dimitrij to přehnal.
Najednou vybouchnu "Já jsem zodpovědná!" křičím. "A nechápu, proč si myslíš pravý opak, potom všem, čím jsme si prošli. Podívej se na sebe, samá kontrola a kam to vede...!". Ale najednou spatřím Adrianův výraz, je vidět, že se mu nelíbí ten náš rozhovor, ví, že je vtom něco víc než Strigojové.
"Myslíš si, že z toho mám radost Rose?"
"Rose, v klidu," mluví na mě Eddie a stoupá si přede mě "Vážně by ses měla trochu uklidnit."
"Bože lidi, co to s vámi je?!" říkám naštvaně a hned odcházím, ale Eddie na mě volá: "Rose! Co tímhle dokážeš?!" Neodpovídám a pokračuji naštvaně dál. "Zastav se!" chytá mě za rameno.
"Nech mě být, vím, co dělám, na rozdíl od vás," obořuji se na něj.
"Ro
se, počkej," křičí Dimitrij a dobíhá mě. "Vím, že tě to vytáčí, ale každý se snaží je zachránit."
Otočím se, a pokouším se ho ignorovat. Najednou se k němu přidá Eddie "Chováš se jako malá!" Zastavuje a čeká na mou reakci.
"Všichni se chováte, jako malí," drmolí si pro sebe Adrian.
"Povídá nezávislý chlap," odpovídá mu hned Dimitrij o něco hlouběji. "Na pana Co Ho Nic Nezajímá"
Najednou ale přijde hrozná bolest hlavy…duchové. Rychle odbíhám, než se přede mnou objeví a abych zjistila co se děje, aniž by si ostatní mysleli, že nejsem normální.
"Rose?" volá nechápavě Dimitrij.
Zrychlím a snažím se od nich co nejrychleji vzdálit, ale ještě zaslechnu Eddiho : "Tohle nikam nevede. Jestli se takhle budeme hádat dál, nikoho nezachráníme."
Když jsem se od nich snažila co nejrychleji vzdálit, tak za mnou Dimitrij přesto běžel a začal se hned vyptávat. "Co se děje?"
"Bolí mě hlava a už neudržím držet stěnu proti duchům." Najednou se objevili, ale naštěstí jsme byli už za kostelem, takže nikdo neuvidí, že mluvím "do prázdna".
"Už jsou tady"
"Rose, co chtějí?"
"Netuším, ale doufám, že za chvíli zmizí, protože ta bolest je kreténská!" Vidím Taťánu. "Je tady královna." Náhle jsem spatřila Dimitrijův nechápavý výraz, ale nechám to plavat, teď se musím soustředit na královnu. Páni, myslím, že její výraz je snad ještě bledší, než když jsem ji viděla na posledy jako ducha, ale vypadá spokojeně a dokonce se pokouší i o úsměv. Bože, ani když byla na živu, tak se skoro neusmívala a teď? A jako duch? Tak tohle jen tak nezapomenu.
Zdá se, že se snaží poděkovat. A najednou ze mě vypadne "nemáte zač". A najednou zmizela, zdá se, že mám pravdu. "Co se stalo Rose?" Dimitrij se na mě podíval trochu vystrašeně, protože nevěděl, co má čekat a čemu čelit.
"Zdá se," řekla jsem klidným hlasem "že královna našla klid."

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Christi Christi | 26. června 2011 v 19:36 | Reagovat

Zrovna tam nejsem a vy stvoříte něco tak suprovýho lidi, bravo!
Je to bezva.
Rose, tvoje úprava do "tvého úhlu podledu" je naprosto senzační... hotová Richelle xD
Jen tak dál, doufám že se hry příště zůčastním... Chris musí na scénu... xD Momentálně o něm váme akorát to že ho unesli Strigojové...příště se předvede xD

2 Rose Rose | 27. června 2011 v 13:13 | Reagovat

oooo, děkuju:D

3 upirvampirdhampir upirvampirdhampir | 3. ledna 2013 v 17:10 | Reagovat

ahoj četla jsem si to a je to uplně boží doufám že bude pokráčko

4 Vampire princess Vampire princess | Web | 4. dubna 2013 v 15:48 | Reagovat

Jéé a já se bála, že až si dočtu poslední díl tak bude konec :\\ ale tohle je skvělé!! Fakt senzační obdiv že vás napadlo v tom takhle pokračovat :)) a pokud se nezapojím budu jistě se zájmem číst pokračování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama